Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 442 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovo a srbské dilema Tisk Email

Úterý, 18. října 2011 / Pavel Kopecký

alt

Albánci a Srbové, Kosovo pole, válka za nezávislost v 90. letech, krvavý neklid a trasa pro mezinárodní obchod omamnými jedy. To je asi stručná představa o představě Čecha, když přijde řeč na Kosovo a Metochiji. Mediální hovor se k tomu malému, Bohem a spravedlností zapomenutému koutu Balkánu poslední dobou stáčí, po jistém klidnějším intermezzu, stále víc. Západní svět totiž v periodách žne, co nerozvážně zasel.


Byli jsme bohužel některými našimi čelními představiteli přesvědčováni, kterak řadou mocností uznaný, v mnoha ohledech života neschopný státeček postupně dozraje. Vybuduje demokratické principy vládnutí, rozličná náboženství budou požívat totožných práv a obrání práva menšin. Hlavně Srbů, jejichž mytologie pojímá Kosovo coby národní kolébku. Povídali, že mu v Bílém domě hráli.


Slíbené uklidňování situace není na obzoru. V regionu by směřování jiného rázu bylo epochálních překvapením, protože křivdy skutečné i domnělé nejsou, ani nebudou zapomenuty. Národnostní skupiny zhusta nažívají odděleně, většina srbské populace se straní obecného politického života, odhodlaně brání své svérázně zvolené samosprávy a hraniční přechody do Srbska. Vcelku přirozeně se politicky, kulturně nebo jinak orientuje na Bělehrad, přičemž v jeho prospěch usiluje o secesi.

Kosovo „oficiální“, vedené veterány vražedné teroristické organizace, je enormně orientováno na Washington. Jejich vztahy nejsou v jistém smyslu dvakrát vzdálené nadstandardním vazbám USA a Izraele na Blízkém východě. Což, jen tak mimochodem, Prištině s jejími nacionalisty (jiné relevantní albánské síly se na Kosovu prakticky ani nevyskytují) výrazně zhoršuje šance na uznání muslimskými zeměmi.

Mezinárodní akceptaci své ztracené provincie brání pochopitelně ze všech sil jihoslovanský soused, jemuž ale bobtná těžké dilema: Evropská unie, či ztracené Kosovo a Metochije.


Článek byl zveřejněn v deníku E15

Pramen:

http://kopecky.blog.ihned.cz/c1-53187670-kosovo-a-srbske-dilema